Aktualności 

USA ostrzegają przed podróżami do Europy

USA ostrzegają przed podróżami do Europy Deutsche Welle 40 minut temu

Władze USA ostrzegają swoich obywateli przed możliwością zamachów terrorystycznych w Europie. Ryzyko niosą w sobie zwłaszcza atrakcje turystyczne w tygodniach wokół Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zdjęcie Jarmark bożonarodzeniowy na Breitscheidplatz w Berlinie po zamachu, zdj. ilustracyjne /Henning Angerer /Reporter Jarmark bożonarodzeniowy na Breitscheidplatz w Berlinie po zamachu, zdj. ilustracyjne /Henning Angerer /Reporter

W czasie Bożego Narodzenia i Sylwestra w Europie istnieje stan podwyższonego zagrożenia terrorystycznego, ostrzega Departament Stanu USA.

Reklama

"Departament Stanu jest nadal zaniepokojony możliwymi atakami terrorystycznymi" – pisze na swojej stronie internetowej amerykański MSZ. Obywatele USA powinni być z zasady czujni. "Sympatycy organizacji terrorystycznych" lub wręcz "radykalizujący się ekstremiści" mogą bez ostrzeżenia uderzyć – na jarmarkach bożonarodzeniowych lub przy innych podobnych okazjach. Ostrzeżenie dla podróżujących do Europy będzie obowiązywało do 31 stycznia 2018 r.

Najnowsze zamachy terrorystyczne we Francji, Rosji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Finlandii, o których obszernie informowano w Stanach Zjednoczonych, pokazały, że zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego, organizacji terrorystycznej Al-Kaida i jej sojuszników, nadal są aktywni. Terroryści są zdolni dokonać ataków w całej Europie, ostrzega Waszyngton.

Departament Stanu USA wskazuje na zamach terrorystyczny dokonany 19 grudnia 2016 r. na jarmark bożonarodzeniowy na Breitscheidplatz w Berlinie, który pociągnął za sobą 12 ofiar śmiertelnych i 70 rannych. Amerykańskie służby przypominają też atak na klub "Reina" w Stambule podczas nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2016 na 1 stycznia 2017. Zginęło w nim 36 osób.

Celem terrorystów mogą być zwłaszcza atrakcje turystyczne, lotniska i dworce kolejowe, okolicznościowe jarmarki i domy towarowe, ale także restauracje i inne miejsca, w których przebywa zazwyczaj wiele osób.

Elżbieta Stasik /afp, US-Department of State/Redakcja Polska Deutsche Welle

Deutsche Welle Podziel się Udostępnij Polub nasz serwis na FB

Reklama

Najlepsze tematy

  • Wiele kobiet o nich marzy, dla niej są przekleństwem Wiele kobiet o nich marzy, dla niej są przekleństwem
  • Przez tę jedną rzecz wyprosiła go z sypialni... Przez tę jedną rzecz wyprosiła go z sypialni…
  • Ostre słowa R. Sikorskiego o Polakach! Przesadził? Ostre słowa R. Sikorskiego o Polakach! Przesadził?
  • Co oznacza ból brzucha po lewej stronie? Co oznacza ból brzucha po lewej stronie?

Źródło: http://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-usa-ostrzegaja-przed-podrozami-do-europy,nId,2466332

Related posts

One Thought to “USA ostrzegają przed podróżami do Europy”

  1. Tyle się na świecie dzieje niebezpiecznych rzeczy że nie wiadomo podróżować

Leave a Comment